Utkání: 14.kola dne 4.2.2024
Střelci: Tomáš Janáček (2), Radek Abrahám (3), Jakub Kordík,
Asistence: Aleš Tomášek, Radek Abrahám (2), Jakub Kordík (2),
Sestava: Radek Tomášek, Jan Lukeš, Aleš Tomášek, Tomáš Janáček, Radek Abrahám, Jakub Kordík, Pavel Henzl, Adam Roth,

Bojovné utkání mezi benešovskými Tenisáky a Libereckými Gazelami nepoznalo vítěze, obraty ve skóre, hodně soubojové a celkem vyrovnané utkání přineslo velké zvraty ve skóre, hosté nakonec vybojovali bod při závěrečné power-play, hattrickem přispěl liberecký kapitán Abrahám Radek, domácím k obratu ve druhé části pomohl i proměněný PVK6AF.

Lépe do utkání vstoupili hosté, prakticky z první vážnější akci šli do vedení, v 5. minutě se střelou z boku prosadil kapitán Abrahám Radek (Kordík Jakub). U domácích se o zakončení staral hlavně Průcha Štěpán a jeho třetí střela znamenala vyrovnání, zpracoval si výhoz gólmana Fraňka Michala a střelou z brankoviště se trefil přesně k tyči. První půli nakonec rozhodla 15. minutě, kdy hosté vstřelili dvě slepené branky, nejprve se z PVK trefil podruhé Abrahám Radek a o pár vteřin později Kordík Jakub trefil tyčku, od které se míč odrazil k volnému Henzlovi Pavlovi, který ho zblízka uklidil do prázdné. Domácí zareagovali time outem, v závěru vyvinuli velký tlak, ale liberecký gólman Lukeš Jan domácí pokusy pochytal.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí a brzy vstřelili kontaktní branku, ve 21 minutě se trefil ze střední vzdálenosti nekompromisní ranou Průcha Štěpán (Rozsypal Lukáš). Agresivní hra hostů vedla jen ke sběru faulů, ve 25 minutě hostům ještě pomohla tyč po střele Šlejmara Jakuba, o minutu později již ale bylo vyrovnáno, centr Suka Vojtěcha usměrnil za libereckého brankáře Baštýř Jakub. Již od 26. minuty hráli hosté pod hrozbou 6AF. Ve 28. minutě trefují domácí Skleničkou Martinem další tyč. První výhoda PVK6AF pro hostitele přišla ve 29 minutě, k desetimetrovému kopu se postavil Šlejmar Jakub a střelou tyči poslal svůj celek do vedení. Po půlhodině hry udeřili opět hosté Abrahám Radek si střelou ze střední vzdálenosti zkompletoval svůj hattrick a srovnal stav. Zanedlouho ale opět šli do vedení domácí střelu Průchy Štěpána tečoval před brankářem šikovně Baštýř Jakub.

Pojistku vzápětí přidávají domácí po dobře zakončeném přečíslení liberecké obrany do prázdné, Rozsypal Lukáš vyzval k pohodlnému zakončení Skleničku Martina. 5 minut před koncem domácí zahrávali další PVK6AF, Průcha Štěpán však jen trefil libereckého gólmana. Hosté si vzali time-out a po něm začali hrát power-play s pátým hráčem v poli. Hned v jejím začátku trefuje další svoji tyč Kordík Jakub, ale dorážku do benešovské branky zvládá Janáček Tomáš. Domácí se v závěru dožadovali dalších PVK6AF, ale rozhodčí je nevyslyšeli a za protesty inkasovali karty. Hosté pokračovali s pátým hráčem v poli a v čase 39:36 z dálky trefuje remízu Janáček Tomáš (4 asistence Kordíka Jakuba).

Benešov bodoval po třech prohrách v řadě, domácí bilance 4 1 2, má sedmého hráče celkové aktivity Skleničku Martina 27 (19+8). Gazely Liberec mají venkovní bilancí 2 1 5, druhým hráčem celkové aktivity je Abrahám Radek 30 (21+9).