Běh

Devitiboj

6. devítiboj - 2016

Liberecké gazely spolupořádaly již 6. devítiboj. Letos se tohoto atletického zápolení zúčastnilo 23 borců. Mezi nimi byli 4 zástupci gazel, dvě atletky Evča a Áňa a pak dva veteráni Pavel a Štěpán, kteří jako jediní zápolili na všech 6 devitibojích. Letos se můžeme pochlubit rekordní účastí 9 atletek a nejlepším ženským výkonem v historii, kdy Zdena získala nádherných 2560 bodů a v absolutním pořadí se umístila na 4. místě a nechala za sebou 11 mužů. Druhé místo mezi ženami obsadila její sestra Martina a třetí místo si zasloužila Míša, která předvedla super výkon v běhu na 1500m, ve kterém nás všechny pěkně prohnala. Absolutním vítězem se stal s 3703 body Milan, který neměl ve většině disciplín konkurenci a například jeho hody byly násobky hodů soupeřů. Druhé místo obsadil Láďa, který zároveň vyhrál kategorii 40+. Borcem na třetím místě se stal Mářa, který předvedl největší zlepšení oproti minulému atletickému mýtinku. V kategorii 40+ urval druhé místo Jenda, který mimo jiné zaujal i místo mentora méně zkušených atletů. Na třetím místě mezi veterány skončil Kuba a neskrýval obavy, že příště bude obtížnější výsledek obhájit, když do této kategorie "dostárnou" další borci. Tímto bych chtěl za Liberecké gazely poděkovat všem účastníkům za srdnaté výkony. Hanzovi patří díky za zajištění sportoviště a zapůjčení náčiní, dále děkujeme rozhodčím Lukášovi a Oldovi za měření časů a vzdáleností a v neposlední řadě je potřeba poděkovat počasí, které opět stálo na naší straně a rozpršelo se až po doběhnutí poslední disciplíny patnáctistovky.

Místo konání: Liberecký městský stadion
Datum konání: 2.10.2016
Čas konání: 9:00